Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dentysta

Dobry stomatolog Gliwice

Dziecięce wizyty u stomatologa

Nawyk wizyt kontrolnych warto wpoić nie tylko sobie, ale i bliskim. Dbanie o uzębienie swojego dziecka jest istotnym elementem, ponieważ zaniedbania na wczesnym etapie mogą mieć w przyszłości niezbyt przyjemne konsekwencje. Pami

Wizyta u dentysty - nie daj się stresowi - Dentysta Dobry stomatolog Gliwice
ętajmy o tym za każdym razem, gdy zapisujemy się do dentysty – nasza pociecha też może na tym skorzystać.


To warto wiedzieć – higiena jamy ustnej


Higiena jamy ustnej wymieniana jest przez stomatologów jako kluczowy czynnik mający wpływ na brak zachorowania na próchnicę. Odpowiednia higiena jamy ustnej daje nie tylko możliwość poprawy jakości uzębienia, ale ma wpływ także na mniejsze ryzyko zakażenia różnego rodzaju drobnoustrojami. Jest to nie do przecenienia w sytuacji permanentnego narażenia na wiele przeróżnych chorób i dolegliwości. W związku z tym ma się możliwość trwałego dbania o swoje zdrowie, co da nie tylko efekty w postaci jakości życia, ale długoterminowo będzie też po prostu oszczędnością. Jak podkreślają lekarze w każdej kategorii – profilaktyka przede wszystkim!

Mycie zębów każdego dnia wskazywane jest przez specjalistów jako kluczowy czynnik obniżający ryzyko próchnicy oraz wszelakich chorób uzębienia. Bez dokładnego mycia zębów jest to po prostu niemożliwe i nie ma szansy uzyskania dobrych efektów zdrowotnych. Wszystko to sprawia, że lekarze przykładają coraz większą wagę do odpowiedniej profilaktyki. Zacznijmy od tego, jak myć zęby? Przede wszystkim dokładnie i długo! Mycie zębów przez kilka minut jest niewystarczające i nie spowoduje poprawy stanu naszego uzębienia. Zęby trzeba być minimum 3-4 minuty, ale bardzo, bardzo dokładnie bez pomijania jakiegokolwiek fragmentu jamy ustnej. Kolejną istotną kwestią jest konieczność mycia zębów regularnie, najlepiej po każdym z posiłków. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego związanego z tym tematem!



Fakt stomatologiczny - o SMK

Mosty kompozytowe należą do grupy połączeń adhezyjnych wykorzystujących mikropołączenia wytrawionej powierzchni szkliwa z kompozytowymi systemami łączącymi. Metoda polega na wymodelowaniu w jamie ustnej sztucznego zęba z kompozytu. Przy sprzyjających warunkach istnieje możliwość wykonania mostu kompozytowego wzbogaconego o licówkę porcelanową. Do roku 2009 wykonano ponad 600 mostów kompozytowych3. Uzupełniono nimi głównie braki siekaczy bocznych górnych.

Zaletą tej metody jest brak konieczności szlifowania zdrowych zębów, co nadaje takim rozwiązaniom charakter odwracalny. Ponadto może być wykorzystana z powodzeniem w sytuacjach, gdzie inne metody nie mogą być zastosowane, np. z braku odpowiedniej ilości miejsca na implant lub kiedy konieczność szlifowania zębów pod most klasyczny byłaby zbyt okaleczająca, czy też z powodu zbyt wysokiej ceny. System uzupełniania na stałe brakującego zęba ogranicza się do jednej dwugodzinnej wizyty.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_most%C3%B3w_kompozytowych